Elektrošokas: debiutavo „Ford Mustang Mach-E“

Elektrošokas: debiutavo „Ford Mustang Mach-E“

Legendinis „Ford Mustang“ gaminamas jau 55 metus ir per visą šį laikotarpį niekam nekilo minčių, kad jis gali būti ne sportinė kupė. Pasirodo – gali. Los Andželo automobilių parodoje ką tik debiutavęs „Ford Mustang Mach-E“ yra pusiau kupė, pusiau hečbekas, SUV ir dar varomas elektra. Maištas visuomet slėpėsi „Mustang“ genuose. 

„Jau pačiame pirmajame Detroito automobilių salone Henris Fordas sakė kuriantis kažką, kas smogs tarsi žaibas. Jis turėjo galvoje „Ford T“, paveikusį automobilizmo istoriją. Šiandieninė koncerno naujiena irgi smogia tarsi žaibas – smagus, greitas ir elektrinis naujos kartos „Mustang“ naujos kartos pirkėjams“, – sakė „Ford Motor Company“ vykdomasis direktorius Billas Fordas. 

„Ford“ sukūrė elegantiškos išvaizdos ir sunkiai apibūdinamo kėbulo tipo miesto visureigį, atsižvelgdamas į būsimųjų jo savininkų poreikius. Elektromobilis išsaugojo lengvai atpažįstamus „Mustang“ išvaizdos akcentus ir vairavimo ypatumus. 

Kai „Mustang Mach-E“ kitąmet pasirodys rinkoje, vartotojas galės rinktis standartinę ir padidintos talpos akumuliatorių baterijas, galiniais arbai visais varančiais ratais važiuoklę. Pagal WLTP metodiką, pilnai įkrautas akumuliatorius jam leis nuvažiuoti beveik 600 km. Elektros variklių galia sieks 248 KW (337 AG), o sukimo momentas – 565 Nm. 


Norintiems karštesnių įspūdžių bus pasiūlyta galingesnė versija „Mustang Mach-E GT“, kurios jėgainės generuojama 465 AG ir 830 Nm trauka leis iki 100 km/h įsibėgėti per mažiau nei 5 sekundes. 

„Mustang Mach-E“ yra vienas labiausiai jaudinančių „Ford“ sukurtų automobilių per visą istoriją. Nors elektromobilis buvo sukurtas baltame lape, jis yra tikras „Mustang“ ir Europoje, manau, jis pasirodys labai tinkamu metu“, – pažymėjo „Ford of Europe“ prezidentas Stuartas Rowley.  

„Mach-E“ vairuotojas galės rinktis iš trijų vairavimo režimų – „Whisper“, „Engage“ ir „Unbridled“. Kiekvienas jų išsiskiria specifiniu vairavimo ir energijos vartojimo būdu, dinamikos valdymu ir net specialiai režimui transliuojamu variklio garsu.  „Ford“ didžiuojasi ir įvairiomis sąlygomis išbandyta visų varančiųjų ratų sistema – ji leidžia trauką nepriklausomai paskirstyti priekinei ir galinei ašiai. Važiavimo saugumui ir kokybei užtikrinti „Mach-E“ pasitelkė „Brembo Flexira“ stabdžius ir „MagnaRide“ pakabos sistemą.  

Naujajame „Mustang“ debiutuoja naujos kartos balsu valdoma komunikacijos sistema SYNC, kurioje šįkart apsigyveno ir AI modulis, leidžiantis sistemai mokytis ir įsidėmėti vairuotojo preferencijas. Priekinėje „Mach-E“ panelėje į akis krenta 15,5 colių įstrižainės ekranas, kuris leidžia patogiai naudotis nauja „Ford“ SYNC vartotojo sąsaja. 

Nors „Mach-E“ kėbulo forma yra kažkas tarpinio tarp kupė ir hečbeko (panašiausias kėbulo tipas – vadinamasis „shooting brake“), jis lengvai talpina 5 keleivius ir bagažą. Ir visi jie jaučiasi važiuojantys „Mustang“ – ne tik dėl smagios dinamikos, bet ir dėl atpažįstamų įstrižų žibintų galiniame bloke bei atsikartojančių įstrižų detalių priekiniame žibintų bloke. 

Kita vertus, šis „Mustang“ lengvai laimi prieš kitus „Mustang“ savo bagažinės erdve. Jau nekalbant apie vietą daiktams nulenkus galines sėdynes – tuomet sukuriama net 1420 l tūrio erdvė. 

Smulkiomis erdvėmis ir nišomis daiktams kūrėjai pasirūpino ir automobilio salone, kuriame taip pat sklinda švarus „B&O Sound System“ sistemos atkuriamas garsas. 

Ribota pirmoji „Mach-E“ serija „First Edition“  turės didžiulį panoraminį stoglangį ir galės būti dažoma „Brabber Blue Metallic“ mėlynais dažais. 

Elektromobilis yra pirmasis „Ford“, turintis vadinamąją „Phone As A Key“ sistemą, kuri leidžia vietoje rakto naudoti vairuotojo mobilųjį telefoną. Sistema „Bluetooth“ ryšiu susisiekia su telefonu ir atrakina automobilį bei leidžia jį užvesti. Jei telefonui kažkas nutiktų, sistema leidžia automobilį atrakinti ir aktyvuoti atsarginiu
kodu, kurį reikia suvesti statramstyje sumontuotame pultelyje. 


Jau minėta, kad „Mustang Mach-E“ bus siūlomas su dviejų rūšių akumuliatorių baterijomis. Standartinė yra 75,7 kWh, o padidinto atstumo – 98,8 kWh. Pastaroji yra sudaryta iš 288 ličio-jonų celių ir vienu įkrovimu leis nuvažiuoti beveik 600 kilometrų. 

Baterijos montuojamos automobilio grindyse tarp ašių ir buvo išbandytos ekstremaliais režimais, įskaitant ir testavimą 40 laipsnių šaltyje. 

Tyrimai rodo, kad 80 proc. elektromobilių savininkų jų akumuliatorius krauna namuose, todėl „Ford“ pasiūlė penkis kartus įprastos elektros rozetės galią viršijančią sistemą „Ford Connected Wallbox“. Pastaroji leidžia per valandą pakrauti elektromobilį maždaug 62 kilometrų keliui. Kitas sprendimas –naudoti paprastą namų rozetę ir specialų kabelį „Ford Home Charge Cable“, kuris per valandą leis pakrauti elektromobilį 14 km keliui. 

Elektromobilio įkrovimo galimybes išplečia prieiga prie „FordPass“ įkrovimo tinklo, plėtojamo drauge su „NewMotion“. „FordPass Connect“ jungtis ir „FordPass“ programėlė leis vartotojams naudotis didžiausiu ir sparčiausiai besiplečiančiu Europoje įkrovimo stotelių tinklu, kuriame jau dabar yra 125 tūkst. stotelių 21-oje šalyje.  

„Ford“ taip pat yra tarptautinio IONITY konsorciumo narys. IONITY iki 2020 metų Europoje ketina įrengti 400 įkrovimo stočių.

„Mustang Mach-E“ yra „Ford“ naujos eros pradžia. Vargu ar šiuo momentu galime įsivaizduoti ką nors labiau įkvepiančio, nei šio automobilio pristatymas Europos vartotojams. Šis visiškai naujas „Ford“ kūrinys yra daug daugiau, nei vairavimas be taršos emisijų: tai vairavimo patirtis, išvaduojanti nuo bet kokio streso ir sugrąžinanti visišką ramybę,“ – teigė „Ford of Europe“ prezidentas S. Rowley.
 
Rekomenduojami video