VIN patikra


 

Kas yra VIN?

VIN yra unikalus 17 skaičių ir raidžių derinys, leidžiantis identifikuoti konkretų automobilį, motociklą, autobusą ar kitą keliais važiuojančią motorinę transporto priemonę. Prieš pirkdami nežinomos istorijos automobilį siūlome patikrinti VIN kodą ir sužinoti automobilio istoriją.

  • Sužinokite automobilio patirtą žalą
  • Patikrinkite, ar nesuklastota rida
  • Pamatykite archyvines nuotraukas
  • Patikrinkite automobilio registracijos šalis
  • Patikrinkite vogtų automobilių duomenų bazę
  • Sužinokite artimiausio aptarnavimo informaciją

Kaip VIN ataskaita gali man padėti nusipirkti automobilį?


Naudotų automobilių pardavėjai linkę slėpti svarbius faktus, kurie smarkiai sumažintų prekės kainą ar patikimumą pirkėjo akyse. Skaičiuojama, kad maždaug 30–50 % dėvėtų automobilių parduodami su atsukta rida. Mažiausiai 1 iš 6 parduodamų mašinų buvo patekusi į eismo įvykį.

Daugelį gedimų ar defektų sunku pastebėti bandomojo važiavimo metu arba apžiūrint automobilį. Be to, kad išsiaiškintumėte įvairius praeities faktus, gali tekti paaukoti ilgas paieškų valandas. Kai ko apskritai nesužinosite, nebent esate šios srities ekspertai.

Tuo tarpu VIN patikros platforma praktiškai akimirksniu gali pateikti išsamią ataskaitą, kuri atskleis, ką pardavėjas bando nuslėpti. Tai jums ne tik padės apsispręsti, ar pirkti šį automobilį. Taip pat įgysite ir svarių argumentų deryboms dėl kainos.

Kur rasti VIN kodą?

VIN kodą rasite automobilio registracijos pažymėjime „E“ raide pažymėtame laukelyje. Taip pat VIN kodą dažniausiai galite rasti už priekinio stiklo arba įvairiose kėbulo vietose, pvz:Kaip iššifruojamas VIN kodas?WMI dalis (pirmieji trys simboliai ) - automobilio kilmės šalis. Pirmoji raidė (arba skaičius) reiškia gamintojo šalį, pvz.:
 
1 arba 4 – JAV
2 – Kanada
3 – Meksika
J – Japonija
K – Pietų Korėja
L, M, N, R - kitos Azijos šalys
V – Prancūzija
W – Vokietija
Y  – Švedija
S, T, U, X, Z - kitos Europos šalys
A, B, C, D, E, F, G, H - Afrika
6, 7 - Okeanija
8, 9 - Pietų Amerika

VDS dalis (simboliai nuo 4 iki 9) - nurodo bendrą informaciją apie automobilį, pvz. kėbulo, variklio ir pavarų dėžės tipas, papildoma įranga ir t.t. Šią dalį gamintojai gali sudaryti savo nuožiūra.
 
VIS dalis (simboliai nuo 10 iki 17) - nusako tikslius konkrečios transporto priemonės duomenis, ši dalis unikali kiekvienam automobiliui. Čia gali būti pateikti produkcijos metai, mėnuo, gamykla, variklio versija, aksesuarai ir t.t.